O nás

Certifikovanou přírodní kosmetiku do ČR dovážíme od roku 2004. V ČR na na Slovensku distribujeme značky Urtekram, benecos, Alphanova, Couleur Caramel (ten pouze v ČR), GRoN, Flora Natura, Gift Pads, Naturigin a Montbrun. Sídlíme v Praze, sklad máme v Olomouci, kanceláře máme nově v Olomouci blíže skladu.

Já miluju BIO s.r.o. vlastní a vede:

Radim Vítek. Byl jsem jedním z prvních, kdo se rozhodl dovézt do „Československa“ přírodní kosmetiku. To bylo v roce 2004, kdy drtivá většina lidí netušila jaké škodliviny se vyskytují v konvenční kosmetice a v nevěřícném úžasu na mě koukali u stánku na veletrzích když jsem jim o tom vykládal. V tuto chvíli se sedmi značkami z Dánska, Švýcarska, Francie, Německa a Británie obhospodařujeme přes 100 obchodů se zdravou kosmetikou, drogerií a výživou v Čechách, na Moravě i na Slovensku.

Myšlenka udržitelnosti ve mě vzrůstala po celé dětství, kdy jsem závodně plaval a začal se kvůli sportu i zdravě stravovat. V 80. letech šlo spíše jen o celozrnné pečivo, vločky s jablky a hodně zeleniny, ale později, když už jsem se sportem přestal, jsem se dokonce stravoval makrobioticky. V 90. letech, kdy jsem se jako plavec dostal i do juniorské reprezentace, začali rodiče podnikat v oblasti vzdělávání dospělých - osobní rozvoj byl pro ně velmi důležitý; poté, co jsem skončil se sportem, iniciovala rodina jeho seznámení se s Reiki, tak si držím část sebe sama dodnes, zatím ke třetímu stupni.

Cesta k udržitelnému podnikání pokračovala studiem na Anglo-americké Univerzitě v Praze. Po dokončení AAUNI pak v letech 2001-2002 dalšími 3 semestry studia oboru Řízení malých a středních podniků na Central Michigan University v USA, které jsem zakončoval projektem na vývoz českých produktů zdravé výživy do Evropy a Ameriky. Se svou budoucí ženou v roce 2004 po návratu do ČR jsme přivedli na český trh dánskou značku přírodní kosmetiky Urtekram, která je velmi rozšířená nejen ve Skandinávii. Z BIO potravin jsme pak objevili pro Čechy a Moravu značky Probios, DO-IT a La Finestra sul Cielo.

V době ekonomické krize v roce 2009 jsem prodal svůj obchod a začal se věnovat čistě jen distribuci kosmetických značek do ČR a SR. V roce 2014 jsem začal dovážet z Británie anionové hygienické potřeby bez chlóru GIFT Pads, které mají kromě zdravotní prospěšnosti také silný charitativní přesah. V roce 2015 začal ze Švýcarska dovážet kosmetiku bez sulfátů a palmového oleje na bázi jemného tekutého mýdla, Helvetia Natura a řadu ekologických čistících prostředků Sany BIO.od roku 2018 máme ješte v nabídce francouzkou dekorativní kosmetiku Couleur Caramel, německou cenově přízivou značku benecos a jako poslední dovážíme z Francie značku Flora Natura - doplňky stravy v BIO kvalitě bek jakýchkoliv konzervantů, adtitiv a alkoholu.

V roce 2016 námpřibyla do velké rodiny ještě dvojčata, holčičky. Všechny čtyři děti spokojeně používají biokosmetiku, v léčení běžných nemocí nedám dopustit na alternativu, jako jsou Jonášovy kapky, homeopatika nebo koloidní minerály. Alternativy využívá i v rámci práce na sobě v podobě rodinných konstelací, už zmíněného Reiki nebo kineziologie. Volný čas se svými dětmi obvykle tráví vařením nebo výlety, sám pak rád vyrazím v zimě na běžky nebo sjezdovky a v létě na kolo.