Jak správně pečovat o svou pleť v zimním období

Jak správně pečovat o svou pleť v zimním období

Péče o pleť v zimě: čím se mazat

Pleť se v zimě vysušuje mnohem více než v jakémkoliv jiném období. Většinou během listopadu a nejvíce pak v prosinci cítíme, že to není ono. Pleť je napjatější, dělají se nám suché lišeje a obvyklý krém, který používáme, bychom na sebe mohli aplikovat minimálně třikrát denně. Zimní péče o pleť není jen o hydrataci a mastnějším krému, ale i o péči o konkrétní tělesné orgány, které mají na stav pleti v zimě velký vliv. Jak pečovat o pleť v zimním období, aby byla pěkná, šťavnatá a vy spokojená?

Správná péče o pleť v chladném počasí zahrnuje především hydrataci a ochranu. V jakém pořadí pleť hydratovat a chránit a jaká kosmetika je na to vhodná?

Hydratace pleti v zimě - jak na ni?

Pokud jste slyšeli strašidelné příběhy, že kvůli hydratačnímu krému se vám bude v zimě trhat pleť, tak se nebojte. Jde jen o to, že nemůžete vylézt na mráz se zvlhým obličejem ihned po tom, co jste si na něj dala lehký gel / krém a to bylo všechno. Pleti je třeba v zimě trošku pomoci s ochranou, obzvlášť, pokud vaše přirozená svrchní bariéra kůže není v nejlepší formě.

Hydratace pleti patří dovnitř a mastná ochrana na povrch. Přesně tak naše pokožka přirozeně funguje, takže když ji budeme následovat, výsledek bude ideální.

Hydratační sérum na obličej

Nevlastníte ještě hydratační sérum na obličej? Dopřejte si jedno. Obzvlášť v tomto období uvidíte jeho vliv. Sérum pronikne hlouběji do pleti než obyčejný krém a navíc je mnohem koncentrovanější. Hydratační sérum používejte ráno a večer pod krém. Zmizí vám tak nedostatek vláhy v hlubších vrstvách, díky které pleť bude vyrovnanější a sjednocenější.

Hydratační a výživné pleťové masky na obličej

Nebojte se o sebe pečovat, jako kdybyste byla královna. Možná se vám doma budou smát, když vylezete z koupelny s maskou na obličeji, ale ty účinky za to stojí. Hydratační nebo výživná pleťová maska dokáže zázraky na počkání, protože přesně na to je koncipovaná. Během 15 minut zjemní svrchní vrstvu pleti a dodá jí správnou vláhu a živost. Masku si v zimě dopřejte dvakrát týdně. A nezapomeňte k tomu přidat čaj a oblíbený seriál.

Ochrana pleti v zimě není složitá

Obvyklé a oblíbené balení pleťového krému, který používáme během roku, najednou s nástupem chladu a mrazu nestačí. Faktorů, které na to mají v tomto období vliv, je mnoho, a nemá smysl se jimi zabývat, stejně je nezměníme. Co můžeme udělat, je, že pleti dopřejeme zvýšenou dávku živin, aby se pořádně "nacucla".

Pořiďte si jeden mastnější krém nebo balzám, který můžete vrstvit na váš oblíbený celoroční lehký. My to takhle děláme pravidelně už léta. Množství mastnějšího vrstvy můžete totiž regulovat podle vaší potřeby - jeden si dáte trochu, druhý den hodně a třetí třeba nic, když se budete cítit fajn. Dva produkty na střídačku jsou ideální a vyhnete se tak nepříjemným pocitům pnutí a flekatému, nehezky vypadajícímu make-upu. Balzám do mrazu pro citlivou a suchou pleť nabízí např. značka GRoN.

Co dělá výživný krém výživným?

Pokud ještě váháte s rozhodnutím, zda si pořídit přírodní pleťový krém, nebo něco z drogerie, je ten přírodní lepší volba. Přírodní krém obsahuje složky, které pleť skutečně vyživují - výživné oleje, bohatá másla i přírodní vosky pro ochranu. Krém z drogerie vás naopak “potěší” klouzavými silikony bez výživného efektu, které mohou být v době aplikace fajn, ale dlouhodobě pleť nechrání ani neuzdravují.

Kosmetika pro citlivou pleť s výživným, ale lehkým složením je např. řada Bez parfemace od Urtekramu.

Pleťový olejíček pro zdravý glow efekt a extra ochranu

Ultimátní poslední kapkou v zimní pleťové péči je nějaký luxusní a výživný pleťový olej, který se nakape jako poslední a lehce se rozetře po tváři. Dodá nám extra ochranu a navíc po něm pleť nádherně voní a ještě lépe vypadá. Vyzkoušejte například bohatý přírodní pleťový olejíček s granátový jablkem od značky Benecos.

Bonus: Extra tip v péči o pleť v zimě, který ještě neznáte

Na kvalitu kůže, vlasů, nehtů a kostí mají největší vliv v našem těle ledviny. Ledviny distribuují minerály a podle toho, jestli jsou ledviny vyčerpané (vyčerpává je strach, stres a přetížení, pozn. redakce), nebo ne, taky vypadáme… Zregenerovat ledviny a doplnit do nich energii není tak jednoduché, jak vypadá. Ledvinová energie je specifická a “blbě se shání”. Všem ženám doporučujeme pravidelné užívání houby Reishi. Jako jedna z mála doplňuje právě ledvinovou energii jin. Budete vitálnější, víc v pohodě, méně vám budou padat vlasy a vaše celková ženskost snadněji pokvete.

Doporučené články

Zanechte odpověď

Všechna pole je nutné vyplnit

Kategorie

Oblíbené články

Poradíme vám

Monika

make-up a péče o pleť

+420 776 852 280

monika@milujubio.cz


Radim

pánská kosmetika, Urtekram, Flora Natura, koloidy, BioMat

+420 606 057 456

radim@milujubio.cz


Marcela

+420 606 057 455

info@milujubio.cz