Jak s pomocí přírody podpořit svou imunitu

Jak s pomocí přírody podpořit svou imunitu

Pro udržení pevného zdraví je v podzimním období nezbytné posílit imunitní systém. Když venku panuje chladné a deštivé počasí, je naše tělo vystaveno zvýšenému riziku nachlazení a celkovému oslabení. Je tedy klíčové věnovat zvláštní pozornost preventivním opatřením, jako je vyvážená strava, aktivní pohyb a kvalitní spánek. Samozřejmě nezapomínejme na vhodné přírodní produkty, které nám mohou pomoci posílit imunitní systém tím, že nám dodají potřebné vitamíny a minerály.

BIO kvalita doplňků zaručuje, že jsou pěstovány bez použití škodlivých chemických látek (pesticidů, herbicidů a geneticky modifikovaných organismů (GMO)). To může snížit riziko vystavení organismu toxickým látkám a přispět k lepšímu zdravotnímu stavu a imunitnímu systému.

Pojďte se s námi podívat na tipy na přírodní doplňky:

1. Echinacea

Echinacea je bylinka vhodná jako podpora celkové obranyschopnosti organismu při chřipkách, nachlazeních a zvýšeném výskytu infekčních onemocněních. Podporuje zdraví horních cest dýchacích. Dokáže potlačit a léčit virové i bakteriální infekce. Zvyšuje odolnost organismu proti infekcím všeho druhu – nachlazení, rýma, chřipka, zánět dýchacích cest. Obsahuje látky, které mohou zvýšit produkci bílých krvinek, jež jsou klíčové pro obranyschopnost našeho těla. Je však vhodné ji nasadit ihned při prvních příznacích. Echinacea od Flora Natura je kvalitní přírodní doplněk v BIO kvalitě, který může být vaším spolehlivým spojencem v podzimním období.

3. Acerola

Acerola je dalším významným přírodním zdrojem vitaminu C. Má vynikající antioxidační vlastnosti, které pomáhají chránit tělo před volnými radikály a podporují imunitní systém.

2. Rakytník

Rakytník je nejen bohatým zdrojem vitamínu C, ale tento superpotravinový plod obsahuje také další důležité vitamíny a minerály, jako je vitamin E, vitaminy skupiny B, vitamín D, betakaroten, železo a mnoho dalších tělu prospěšných látek. Rakytník v BIO kvalitě od značky Flora Natura je skvělou volbou pro posílení imunity a dodání tělu potřebných živin.

4. Vitální houby

Vitální houby jako jsou Reishi, Chaga a Cordyceps jsou známé pro své imunitu posilující účinky. Tyto houby mají adaptogenní vlastnosti, které pomáhají tělu lépe se vyrovnat s stresem a podporují celkovou imunitu. Jejich konzumace může být prospěšná pro udržení zdraví během podzimních měsíců, spolu v kombinaci s vitamínem C.

5. Tymiánový čaj

Tymián je bylina s výrazným aroma, která má protizánětlivé a expektorační účinky. Tymiánový čaj je účinným prostředkem pro uklidnění a posílení podrážděného hrdla a podporu plicního systému, což je obzvláště důležité v chladnějších měsících, kdy jsme náchylnější k respiračním onemocněním.

Jak na imunitu dětí?

Dračí sirup je velkým hitem mezi maminkami malých dětí, které nemají rády nebo nejsou schopny polykat tabletky. Jeho speciální sirupová forma je jako stvořená pro ty nejmenší. Obsahuje v sobě sílu hub Reishi a Cordyceps, vitalitu a podporu Echinacei a bohatství přírodního vitaminu C z Aceroly.

* MycoComplex je směs vhodná pro děti od 5 let a všechny dospělé. Skrývá v sobě vitalitu hub Reishi, Cordyceps, ale také Agaricus a Shiitake. Agaricus přispívá k udržení optimálního fungování imunitního systému, Acerola je přírodním pokladem bohatým na vitamin C a Reishi aktivizuje organismus a udržuje tak jeho přirozenou obranyschopnost.

* Čaj Usmrkánek od Sonnentoru je plný heřmánku, černého bezu a posiluje tak obranyschopnost a navíc krásně zahřeje a postará se o pitný režim nejmenších i v chladných dnech.

* Podobně působí i čaj Kuc-Kuc, v jehož složení najdete šalvěj, lipový květ, heřmánek a černý bez. Lipový květ, nejčastěji užívaný v podobě čaje nebo v ampulích, je tradičním doplňkem při chřipkách a nachlazeních horních cest dýchacích. Zejména při nachlazení a kašli pomáhá uvolňovat hleny a zbavit se chrapotu.

* Tygří  sirup vychází z receptu tradiční čínské medicíny a díky obsahu speciálních bylin jako jsou lékořice lysá, lopuch větší a máta peprná podporuje normální funkci dýchacích cest a imunitního systému. Podle tradiční čínské medicíny je tento sirup primárně zaměřený na stavy akutního postižení větrem, které rozkolísá vnitřní harmonii organismu a dokáže tak rychle aktivovat imunitní systém.

Náš tip: Podle tradiční čínské medicíny se vyhnete nachlazení pravidelnou konzumací teplých polévek – například silných vývarů s pórkem, cibulí a kořením.

Doporučené články

Zanechte odpověď

Všechna pole je nutné vyplnit

Kategorie

Oblíbené články

Poradíme vám

Monika

make-up a péče o pleť

+420 776 852 280

monika@milujubio.cz


Radim

pánská kosmetika, Urtekram, Flora Natura, koloidy, BioMat

+420 606 057 456

radim@milujubio.cz


Marcela

+420 606 057 455

info@milujubio.cz