EKO drogerie 

EKO drogerie

Jednoduše: proč používat ekologické prací a čistící prostředky?

Šetrné složení k našim vodě a přírodě

Fosfátům sice již dávno odzvonilo, nicméně prací a čistící složky (tenzidy), které se v dnešní konvenční drogerii používají, nejsou zase o tolik skvělejší. Jejich výroba je často toxická, účinky velmi silné a také obsahují látky, se kterými se...

Jednoduše: proč používat ekologické prací a čistící prostředky?

Šetrné složení k našim vodě a přírodě

Fosfátům sice již dávno odzvonilo, nicméně prací a čistící složky (tenzidy), které se v dnešní konvenční drogerii používají, nejsou zase o tolik skvělejší. Jejich výroba je často toxická, účinky velmi silné a také obsahují látky, se kterými se čističky odpadních vod hůře potýkají. Zkrátka, je to vždy něco za něco. Nemůžeme od silné chemie čekat, že bude dlouhodobě prospěšná, i když ji možná čas od času oceníme. Nastálo by se nám však v našich domácnostech mělo zabydlet něco, co v dlouhodobém horizontu nebude zhoršovat kvalitu našich vlastních životů. Ekodrogerie je vyráběná tak, aby plnila svou funkci a zbytečně neničila životní prostředí.

Složení bez výplňových surovin, které zbytečně platíme kvůli většímu objemu

Není to žádné tajemství. Konvenční prací prášky obsahují ve větším množství i suroviny, které se hodí akorát tak pro iluzi většího balení, aniž by se jakkoliv zvyšoval prací účinek. Takovou látkou je např. hojně používaný síran sodný. Výrobci eko drogerie jsou férovější a vybírají co nejjednodušší, ale účinné složky, aniž by “honily” objem navíc.

Hypoalergenní vlastnosti vhodné pro citlivou a dětskou kůži

Silné syntetické parfemace a agresivní dráždivé složky můžou leckomu na kůži způsobovat svědění, vyrážky a další alergie. U citlivých jedinců stejně jako u čerstvých miminek a dětí je mnohem lepší volbou bio prací a čistící prostředky, které jsou přesně udělané tak, aby vypraly a zároveň byly maximálně jemné.

Jak začít s ekologickým praním? Pohlídejte si pouze jednu věc

Možná už delší dobu přemýšlíte, že si taky nějaký ten ekologický prací prostředek pořídíte, protože benefity takové změny jsou prostě pro všechny dobré. A možná jste se zasekli při výběru mezi tolika značkami a nebo si nejste jistí účinky. Prozradíme vám - při výběru produktů ekodrogerie si stačí na začátku uhlídat pouze jednu věc, a to: je produkt z mýdlových ořechů, nebo ne?

Mýdlové ořechy jsou nejekologičtějším tenzidem, který můžete v přírodě najít. Ano, v přírodě. Slupka z těchto plodů obsahuje přírodní saponiny a je maximálně šetrná úplně ke všem. Je to její plus a někdy i malý nedostatek. Pokud používáme na praní a mytí mýdlové ořechy, chce to trochu cviku, aby vše fungovalo, jak má. A začátečník to většinou nezvládne a pak se diví…

Vyhněte se ze začátku přípravkům, které jsou na mýdlových ořeších postavené. Když budete v budoucnu chtít, jistě si k nim cestu najdete. Je ale zbytečné se nějak víc trápit. Jak zjistíte, jestli v přípravku ořechy jsou, nebo ne?

Značky eko drogerie, které ocení každý začátečník

Většinou to je napsané již na etiketě, asi nejznámější ekodrogérkou s mýdlovými ořechy je česká Yellow and Blue (Tierra Verde), nebo hledejte ve složení sapindus mukorossi. Skvělé značky pro začátek jsou Sonett a také Bio-D. Perou dobře, složení mají supr i pro nejmenší a nehrozí žádné nedorozumění mezi mozkem a pračkou ;)

Možná, že máte tvrdou vodu, pak…

Spotřebujete 2x tolik pracího prostředku, než byste normálně museli, a ještě z pračky vytahujete prádlo s bílými fleky, kvůli kterým si člověk někdy rve vlasy. Tvrdá voda snižuje účinnost pracího prostředku až o polovinu a špatně ho ještě vymývá… K vzteku. Řešení je kupodivu celkem jednoduché - pořiďte si změkčovač vody a je to.

Více informací

EKO drogerie 

 • Přípravky do myčky

  Ekologické přípravky do myčky jsou veškeré přípravky, které potřebujete pro dobře umyté nádobí a zdravou, fungující myčku. Přírodní tablety, prášky, leštidla a regenerační soli s ekologickým složením účinně odstraňují nečistoty a zároveň zbytečně nezatěžují odpadní vody. Oceníte i přírodní aroma, které neobtěžuje syntetickým zápachem na čerstvě umytých skleničkách.

 • Kuchyňské potřeby

  Přírodní a ekologické pomůcky do kuchyně jsou běžní kuchyňští pomocníci z ekologických a rozložitelných materiálů. Houbička na nádobí, utěrka nebo třeba odpadkové pytle jsou vyrobeny z šetrných materiálů nezatěžujících životní prostředí jako je např. bavlna, sisal nebo bambus. Některé pomůcky se dají prát a ty, které vyhodíte, se v pohodě rozloží.

 • Tašky a sáčky na potraviny

  Až si půjdete příště nakoupit do supermarketu, nezapomeňte si s sebou vzít zero waste ekologické tašky a sáčky na ovoce, zeleninu a pečivo. Jsou z obnovitelných materiálů a nezatěžují životní prostředí. Ekologické tašky a sáčky můžete používat pořád dokola a až bude potřeba, jednoduše je vyperete.

 • Lubrikační gely

  Značka Good Clean Love vtrhla na trh a přinesla něco revolučního, o čem se každý stydí přemýšlet. Lubrikační gely s nezávadným přírodním složením. Jejich používáním si nerozhodíte citlivé pH poševního prostředí, jejich složení je přírodní, maximálně jemné a mimo to i účinné. Lubrikační gely Good clean Love totiž obsahují přírodní složky, které zabraňují šíření bakterií a vzniku mykóz či kvasinkové infekce. Předcházejte ženským potížím s přírodními lubrikačními gely a dopřejte si příjemný bezpečný sex.

 • Domácí mazlíčci

  Přírodní šampony pro zvířata na mytí domácích mazlíčků s dlouhou i krátkou srstí. Tyto šampony nepoužívají agresivní složky, šetrné složení s přírodními tenzidy jemně myje, zatímco bylinné výtažky hubí parazity, odpuzují blechy, klíšťata a pečují o srst i o pokožku vašeho čtyřnohého kamaráda.

 • Přípravky na nádobí

  Ekologické prostředky na nádobí a úklid celé domácnosti jsou skvělou alternativou k agresivním konvenčním čistidlům. Účinné přírodní tenzidy a odmašťující složky zajistí, že se vše bude lesknout a zároveň si nezničíte ruce ani zbytečně nezatížíte odpadní vodu. Vybírat můžete ze specifických pomocníků na úklid nebo sáhnout po univerzálním čistícím prostředku. Vše je přírodní a biologicky odbouratelné.

 • Intimní hygiena

  Vložky a tampony z biobavlny a bez syntetických přísad zajistí klid a čisto v poševním prostředí během celé menstruace. Umělé parfemace a absorpční gely zvyšují riziko výskytu mykózy nebo minimálně nepříjemného svědění a zápachu. Přírodní vložky a tampony jsou vyrobeny pouze ze 100% biobavlny. Jsou prodyšné, nechávají pokožku dýchat a nijak nenaruší citlivé pH ženských intimních partií. Velké množství ženských zdravotních potíží je způsobeno nevhodnými hygienickými pomůckami. Vyzkoušejte nezávadné a ekologické vložky a tampony a buďte v pohodě celý týden.

  Víme, jaké jsou výhody používání menstruačního kalíšku

  Nemáte ještě zkušenost s menstruačním kalíškem? Menstruační kalíšky jsou pomůcky k zachytávání menstruační krve, aniž by jste se museli otravovat s vložkou nebo si zavádět nepříjemný tampon. Zaprvé, menstruační kalíšky jsou vyrobené z lékařského silikonu, což je pro tělo 100% nezávadný materiál. Kalíšek se zavádí dovnitř na stejné místo jako tampon. Zadruhé, i když se vám může zdát velký, díky své schopnosti tvarově se plně přizpůsobit o něm vůbec nebudete vědět. Žádná vložka a žádná šňůrka vám nepřekáží. S menstruačním kalíškem o menstruaci vůbec nevíte, jeho používáním předchází mnohým ženským potížím. Párkrát za den ho vylejete a zavedete zpět, není to žádná věda. A zatřetí, víte, co je ještě skvělé? Jeden kalíšek vám vydrží roky. Je totiž super ekologický. Už žádný odpad, který se v přírodě těžko rozkládá.

 • Svíčky a osvěžovače vzduchu

  Přírodní osvěžovače vzduchu a pokojové spreje jsou vhodné k osvěžení vnitřních prostorů, ale třeba i k navonění polštáře před spaním. Čistě přírodní složení plné pečlivě vybraných éterických olejů navozuje příjemnou atmosféru, uklidňuje nervy a povzbuzuje mysl. Milujete aroma lampy, ale nemůžete si doma zapálit svíčku, nebo máte malé děti a nechcete mít někde otevřený oheň? Pak je aroma difuzér - elektrická aroma lampa - přesně to, co vyřeší vaše dilema. Aroma difuzér kombinuje klasickou aromaterapii s moderní technologií a zvyšuje tak její účinnost. Tyto krásné designové kousky jsou na elektřinu, uvnitř mají nádobku s vodou, ze které kolem sebe šíří mlhu spolu s vaším éterickým olejem. Aroma difuzéry jsou skvělé do místností se suchým vzduchem, předchází podráždění očí a pnoucí pokožce na obličeji, čistí vzduch od bakterií a virů ve frekventovaných místnostech a neposledně jsou také krásným dárkem. Vytvořte si doma vlastní wellness a uvolněte s přírodními vůněmi.

 • Prací prostředky

  Ekologické prací prostředky nejsou zeleným výmyslem, jsou chytrým nápadem na užitečném místě. Nabízíme ekologické prací prostředky jak sypké, tak tekuté, příjemné přírodní aviváže, účinné čističe do kuchyně i do koupelny. Vše je biologicky odbouratelné, pro životní prostředí nezávadné a pro používání v domácnosti dostatečně jednoduché a funkční.

  V klasických pracích prostředcích je velké množství složek, které nic moc nedělají a pouze slouží jako výplň obsahu, nebo toho dělají až moc, že si s tím čističky odpadních vod neví rady. Existují suroviny na praní, které jsou ekologické a účinné a léty odzkoušené. Takové mýdlové ořechy, jedlá soda nebo ocet jsou klasikou. Jak s nimi vyčistit domácnost?

  3+1 tip, jak začít s ekologickým praním

  Možná, že už o tom chvilku uvažujete, jen nevíte jak do toho a nemáte čas to zkoumat. Zde jsou 3 jednoduché rady, které vám ulehčí přechod na ekologické prací prostředky.

  1. Použijte změkčovadlo vody. To je asi jediná skutečná podmínka, kterou při ekologickém praní musíte vzít v potaz. Tvrdá voda snižuje účinnost pracího prostředku až o polovinu a na špínu už pak ty přírodní suroviny nemusí stačit. Změkčovadlo seženete hned vedle ekologického prostředku na praní. Nasypete do stejné přihrádky a je to. Všechno ostatní už jsou dobrovolná doporučení.
  2. Aviváž není potřeba, pokud vám jde pouze o vůni. Aviváž primárně změkčuje textilie jako jsou ručníky nebo utěrky, běžné praní na ní neleží.
  3. Skvrna? Zamázněte ji před praním žlučovým mýdlem. Funguje to dokonale. Žluč obsahuje silné enzymy, které v pohodě rozpustí i odolné skvrny. Prádlo z pračky vytáhnete čisté.
  4. Extra tip. Pokud máte citlivou kůži nebo malé miminko, oceníte máchadlo. Dává se do přihrádky na aviváž a jeho úkolem je vymáchat z prádla zbytky pracího prostředku a navrátit mu správné pH, které se líbí i jemné dětské pokožce.
 • Čistící prostředky

  Ekologické čistící prostředky jsou prostředky určené k čištění domácnosti s ekologickým složením. Absence agresivních látek a zbytečné chemie poskytuje běžné čistící schopnosti a zároveň velkou úlevu pro lidskou pokožku i odpadní vody. Eko drogerie, to jsou rozložitelné suroviny a recyklovatelný obal.


Nejprodávanější produkty v kategorii

 • Každá žena se ráda cítí svěže a čistě, ať už během menstruace nebo mimo ni. Pro tento pocit si spousta z nás oblíbila slipové vložky, které zabraňují špinění spodního prádla a jsou vhodné i při slabší periodě nebo gynekologických problémech. Právě pro tak časté nošení je důležité, aby intimky neobsahovaly škodlivé látky, které se přes kůži dostávají do těla. Ekologické slipové vložky Naty tak budou perfektní volbou pro každou ženu, které není lhostejné vlastní zdraví a zároveň dbá i na zdraví naší planety.
  Eco by Naty dámské ECO slipové vložky Naty (32 ks) normal
  Každá žena se ráda cítí svěže a čistě, ať už během menstruace nebo mimo ni. Pro tento pocit si spousta z nás oblíbila slipové vložky, které zabraňují špinění spodního prádla a jsou vhodné i při slabší periodě nebo gynekologických problémech. Právě...
  99 Kč
  Skladem 2 ks
 • Hledáte spolehlivou ochranu během vašich dnů a zároveň vám není lhostejné životní prostředí, které se dnes tolik zanáší nerozložitelným odpadem? Zvolte si dámské vložky Eco by Naty. Splňují obojí a k tomu je jejich nošení maximálně pohodlné. Dámské menstruační vložky Eco by Naty jsou ekologické z několika důvodů: * jsou vyrobené z přírodních materiálů a z více než 95 % biologicky rozložitelné * nejsou bělené chlórem * nenajdete v nich chemikálie, umělou hmotu, latex ani parfémy * neobsahují živočišné složky a nejsou testované na zvířatech * papírový obal je vyrobený ze 100% recyklovaného papíru.
  Eco by Naty dámské ECO vložky Naty (12 ks) super
  Hledáte spolehlivou ochranu během vašich dnů a zároveň vám není lhostejné životní prostředí, které se dnes tolik zanáší nerozložitelným odpadem? Zvolte si dámské vložky Eco by Naty. Splňují obojí a k tomu je jejich nošení maximálně pohodlné....
  99 Kč
  Skladem 5 ks
 • Hledáte spolehlivou ochranu během vašich dnů a zároveň vám není lhostejné životní prostředí, které se dnes tolik zanáší nerozložitelným odpadem? Zvolte si dámské vložky Eco by Naty. Splňují obojí a k tomu je jejich nošení maximálně pohodlné. Dámské menstruační vložky Eco by Naty jsou ekologické z několika důvodů: * jsou vyrobené z přírodních materiálů a z více než 95 % biologicky rozložitelné * nejsou bělené chlórem * nenajdete v nich chemikálie, umělou hmotu, latex ani parfémy * neobsahují živočišné složky a nejsou testované na zvířatech * papírový obal je vyrobený ze 100% recyklovaného papíru.
  Eco by Naty dámské ECO vložky Naty (10 ks) noční
  Hledáte spolehlivou ochranu během vašich dnů a zároveň vám není lhostejné životní prostředí, které se dnes tolik zanáší nerozložitelným odpadem? Zvolte si dámské vložky Eco by Naty. Splňují obojí a k tomu je jejich nošení maximálně pohodlné....
  99 Kč
  Skladem 3 ks
 • Hledáte spolehlivou ochranu během vašich dnů a zároveň vám není lhostejné životní prostředí, které se dnes tolik zanáší nerozložitelným odpadem? Zvolte si dámské vložky Eco by Naty. Splňují obojí a k tomu je jejich nošení maximálně pohodlné. Dámské menstruační vložky Eco by Naty jsou ekologické z několika důvodů: * jsou vyrobené z přírodních materiálů a z více než 95 % biologicky rozložitelné * nejsou bělené chlórem * nenajdete v nich chemikálie, umělou hmotu, latex ani parfémy * neobsahují živočišné složky a nejsou testované na zvířatech * papírový obal je vyrobený ze 100% recyklovaného papíru.
  Eco by Naty Eco by Naty dámské ECO vložky Naty (14 ks) normal
  Hledáte spolehlivou ochranu během vašich dnů a zároveň vám není lhostejné životní prostředí, které se dnes tolik zanáší nerozložitelným odpadem? Zvolte si dámské vložky Eco by Naty. Splňují obojí a k tomu je jejich nošení maximálně pohodlné....
  99 Kč
  Skladem 3 ks
 • Věděli jste, že většina pracích gelů obsahuje enzymy, které snadno vytáhnou špínu z vašeho oblečení? Bohužel tyto enzymy také mohou dráždit citlivou pokožku vašich dětí. Tento prací prostředek ATTITUDE je z přírodních zdrojů, neobsahuje enzymy, fosfáty ani optické rozjasňovače a byl vyvinut speciálně pro praní prádla našich nejmenších.
  Attitude Attitude prací gel pro děti s vůní hruškové šťávy 1050ml
  Věděli jste, že většina pracích gelů obsahuje enzymy, které snadno vytáhnou špínu z vašeho oblečení? Bohužel tyto enzymy také mohou dráždit citlivou pokožku vašich dětí. Tento prací prostředek ATTITUDE je z přírodních zdrojů, neobsahuje enzymy,...
  295 Kč
  Skladem 5 ks
 • Rozměr tašky: š 40 x v 45 cm, delší ucho.
  Urtekram bavlněná látková taška BIO
  Rozměr tašky: š 40 x v 45 cm, delší ucho.
  79 Kč
  Skladem nad 12 ks
 • Neglazovaná keramika ruční výroby. S vybraným éterickým olejem se stává vytrvalou bezpečnou aromalampou s jemnou vůní, kterou lez obnovovat podle potřeby. Může se umístit kamkoliv do interiéru, šatníku nebo do auta.
  Nobilis Tilia Nobilis Tilia keramická destička
  Neglazovaná keramika ruční výroby. S vybraným éterickým olejem se stává vytrvalou bezpečnou aromalampou s jemnou vůní, kterou lez obnovovat podle potřeby. Může se umístit kamkoliv do interiéru, šatníku nebo do auta.
  59 Kč
  Skladem 4 ks
Zobrazit další nejprodávanější Skrýt další nejprodávanějšína stránku
Zobrazeno 1 – 48 z 321 položek
Zobrazeno 1 – 48 z 321 položek