EKO drogerie 

EKO drogerie

Jednoduše: proč používat ekologické prací a čistící prostředky?

Šetrné složení k našim vodě a přírodě

Fosfátům sice již dávno odzvonilo, nicméně prací a čistící složky (tenzidy), které se v dnešní konvenční drogerii používají, nejsou zase o tolik skvělejší. Jejich výroba je často toxická, účinky velmi silné a také obsahují látky, se kterými se čističky odpadních vod hůře potýkají. Zkrátka, je to vždy něco za něco. Nemůžeme od silné chemie čekat, že bude dlouhodobě prospěšná, i když ji možná čas od času oceníme. Nastálo by se nám však v našich domácnostech mělo zabydlet něco, co v dlouhodo...

Jednoduše: proč používat ekologické prací a čistící prostředky?

Šetrné složení k našim vodě a přírodě

Fosfátům sice již dávno odzvonilo, nicméně prací a čistící složky (tenzidy), které se v dnešní konvenční drogerii používají, nejsou zase o tolik skvělejší. Jejich výroba je často toxická, účinky velmi silné a také obsahují látky, se kterými se čističky odpadních vod hůře potýkají. Zkrátka, je to vždy něco za něco. Nemůžeme od silné chemie čekat, že bude dlouhodobě prospěšná, i když ji možná čas od času oceníme. Nastálo by se nám však v našich domácnostech mělo zabydlet něco, co v dlouhodobém horizontu nebude zhoršovat kvalitu našich vlastních životů. Ekodrogerie je vyráběná tak, aby plnila svou funkci a zbytečně neničila životní prostředí.

Složení bez výplňových surovin, které zbytečně platíme kvůli většímu objemu

Není to žádné tajemství. Konvenční prací prášky obsahují ve větším množství i suroviny, které se hodí akorát tak pro iluzi většího balení, aniž by se jakkoliv zvyšoval prací účinek. Takovou látkou je např. hojně používaný síran sodný. Výrobci eko drogerie jsou férovější a vybírají co nejjednodušší, ale účinné složky, aniž by “honily” objem navíc.

Hypoalergenní vlastnosti vhodné pro citlivou a dětskou kůži

Silné syntetické parfemace a agresivní dráždivé složky můžou leckomu na kůži způsobovat svědění, vyrážky a další alergie. U citlivých jedinců stejně jako u čerstvých miminek a dětí je mnohem lepší volbou bio prací a čistící prostředky, které jsou přesně udělané tak, aby vypraly a zároveň byly maximálně jemné.

Jak začít s ekologickým praním? Pohlídejte si pouze jednu věc

Možná už delší dobu přemýšlíte, že si taky nějaký ten ekologický prací prostředek pořídíte, protože benefity takové změny jsou prostě pro všechny dobré. A možná jste se zasekli při výběru mezi tolika značkami a nebo si nejste jistí účinky. Prozradíme vám - při výběru produktů ekodrogerie si stačí na začátku uhlídat pouze jednu věc, a to: je produkt z mýdlových ořechů, nebo ne?

Mýdlové ořechy jsou nejekologičtějším tenzidem, který můžete v přírodě najít. Ano, v přírodě. Slupka z těchto plodů obsahuje přírodní saponiny a je maximálně šetrná úplně ke všem. Je to její plus a někdy i malý nedostatek. Pokud používáme na praní a mytí mýdlové ořechy, chce to trochu cviku, aby vše fungovalo, jak má. A začátečník to většinou nezvládne a pak se diví…

Vyhněte se ze začátku přípravkům, které jsou na mýdlových ořeších postavené. Když budete v budoucnu chtít, jistě si k nim cestu najdete. Je ale zbytečné se nějak víc trápit. Jak zjistíte, jestli v přípravku ořechy jsou, nebo ne?

Značky eko drogerie, které ocení každý začátečník

Většinou to je napsané již na etiketě, asi nejznámější ekodrogérkou s mýdlovými ořechy je česká Yellow and Blue (Tierra Verde), nebo hledejte ve složení sapindus mukorossi. Skvělé značky pro začátek jsou Sonett a také Bio-D. Perou dobře, složení mají supr i pro nejmenší a nehrozí žádné nedorozumění mezi mozkem a pračkou ;)

Možná, že máte tvrdou vodu, pak…

Spotřebujete 2x tolik pracího prostředku, než byste normálně museli, a ještě z pračky vytahujete prádlo s bílými fleky, kvůli kterým si člověk někdy rve vlasy. Tvrdá voda snižuje účinnost pracího prostředku až o polovinu a špatně ho ještě vymývá… K vzteku. Řešení je kupodivu celkem jednoduché - pořiďte si změkčovač vody a je to.

Více informací

EKO drogerie 

 • Čistící prostředky

  Ekologické čistící prostředky jsou prostředky určené k čištění domácnosti s ekologickým složením. Absence agresivních látek a zbytečné chemie poskytuje běžné čistící schopnosti a zároveň velkou úlevu pro lidskou pokožku i odpadní vody. Eko drogerie, to jsou rozložitelné suroviny a recyklovatelný obal.

 • Domácí mazlíčci

  Přírodní šampony pro zvířata na mytí domácích mazlíčků s dlouhou i krátkou srstí. Tyto šampony nepoužívají agresivní složky, šetrné složení s přírodními tenzidy jemně myje, zatímco bylinné výtažky hubí parazity, odpuzují blechy, klíšťata a pečují o srst i o pokožku vašeho čtyřnohého kamaráda.

 • Intimní hygiena

  Vložky a tampony z biobavlny a bez syntetických přísad zajistí klid a čisto v poševním prostředí během celé menstruace. Umělé parfemace a absorpční gely zvyšují riziko výskytu mykózy nebo minimálně nepříjemného svědění a zápachu. Přírodní vložky a tampony jsou vyrobeny pouze ze 100% biobavlny. Jsou prodyšné, nechávají pokožku dýchat a nijak nenaruší citlivé pH ženských intimních partií. Velké množství ženských zdravotních potíží je způsobeno nevhodnými hygienickými pomůckami. Vyzkoušejte nezávadné a ekologické vložky a tampony a buďte v pohodě celý týden.

  Víme, jaké jsou výhody používání menstruačního kalíšku

  Nemáte ještě zkušenost s menstruačním kalíškem? Menstruační kalíšky jsou pomůcky k zachytávání menstruační krve, aniž by jste se museli otravovat s vložkou nebo si zavádět nepříjemný tampon. Zaprvé, menstruační kalíšky jsou vyrobené z lékařského silikonu, což je pro tělo 100% nezávadný materiál. Kalíšek se zavádí dovnitř na stejné místo jako tampon. Zadruhé, i když se vám může zdát velký, díky své schopnosti tvarově se plně přizpůsobit o něm vůbec nebudete vědět. Žádná vložka a žádná šňůrka vám nepřekáží. S menstruačním kalíškem o menstruaci vůbec nevíte, jeho používáním předchází mnohým ženským potížím. Párkrát za den ho vylejete a zavedete zpět, není to žádná věda. A zatřetí, víte, co je ještě skvělé? Jeden kalíšek vám vydrží roky. Je totiž super ekologický. Už žádný odpad, který se v přírodě těžko rozkládá.

 • Kuchyňské potřeby

  Přírodní a ekologické pomůcky do kuchyně jsou běžní kuchyňští pomocníci z ekologických a rozložitelných materiálů. Houbička na nádobí, utěrka nebo třeba odpadkové pytle jsou vyrobeny z šetrných materiálů nezatěžujících životní prostředí jako je např. bavlna, sisal nebo bambus. Některé pomůcky se dají prát a ty, které vyhodíte, se v pohodě rozloží.

 • Lubrikační gely

  Značka Good Clean Love vtrhla na trh a přinesla něco revolučního, o čem se každý stydí přemýšlet. Lubrikační gely s nezávadným přírodním složením. Jejich používáním si nerozhodíte citlivé pH poševního prostředí, jejich složení je přírodní, maximálně jemné a mimo to i účinné. Lubrikační gely Good clean Love totiž obsahují přírodní složky, které zabraňují šíření bakterií a vzniku mykóz či kvasinkové infekce. Předcházejte ženským potížím s přírodními lubrikačními gely a dopřejte si příjemný bezpečný sex.

 • Prací prostředky

  Ekologické prací prostředky nejsou zeleným výmyslem, jsou chytrým nápadem na užitečném místě. Nabízíme ekologické prací prostředky jak sypké, tak tekuté, příjemné přírodní aviváže, účinné čističe do kuchyně i do koupelny. Vše je biologicky odbouratelné, pro životní prostředí nezávadné a pro používání v domácnosti dostatečně jednoduché a funkční.

  V klasických pracích prostředcích je velké množství složek, které nic moc nedělají a pouze slouží jako výplň obsahu, nebo toho dělají až moc, že si s tím čističky odpadních vod neví rady. Existují suroviny na praní, které jsou ekologické a účinné a léty odzkoušené. Takové mýdlové ořechy, jedlá soda nebo ocet jsou klasikou. Jak s nimi vyčistit domácnost?

  3+1 tip, jak začít s ekologickým praním

  Možná, že už o tom chvilku uvažujete, jen nevíte jak do toho a nemáte čas to zkoumat. Zde jsou 3 jednoduché rady, které vám ulehčí přechod na ekologické prací prostředky.

  1. Použijte změkčovadlo vody. To je asi jediná skutečná podmínka, kterou při ekologickém praní musíte vzít v potaz. Tvrdá voda snižuje účinnost pracího prostředku až o polovinu a na špínu už pak ty přírodní suroviny nemusí stačit. Změkčovadlo seženete hned vedle ekologického prostředku na praní. Nasypete do stejné přihrádky a je to. Všechno ostatní už jsou dobrovolná doporučení.
  2. Aviváž není potřeba, pokud vám jde pouze o vůni. Aviváž primárně změkčuje textilie jako jsou ručníky nebo utěrky, běžné praní na ní neleží.
  3. Skvrna? Zamázněte ji před praním žlučovým mýdlem. Funguje to dokonale. Žluč obsahuje silné enzymy, které v pohodě rozpustí i odolné skvrny. Prádlo z pračky vytáhnete čisté.
  4. Extra tip. Pokud máte citlivou kůži nebo malé miminko, oceníte máchadlo. Dává se do přihrádky na aviváž a jeho úkolem je vymáchat z prádla zbytky pracího prostředku a navrátit mu správné pH, které se líbí i jemné dětské pokožce.
 • Přípravky do myčky

  Ekologické přípravky do myčky jsou veškeré přípravky, které potřebujete pro dobře umyté nádobí a zdravou, fungující myčku. Přírodní tablety, prášky, leštidla a regenerační soli s ekologickým složením účinně odstraňují nečistoty a zároveň zbytečně nezatěžují odpadní vody. Oceníte i přírodní aroma, které neobtěžuje syntetickým zápachem na čerstvě umytých skleničkách.

 • Přípravky na nádobí

  Ekologické prostředky na nádobí a úklid celé domácnosti jsou skvělou alternativou k agresivním konvenčním čistidlům. Účinné přírodní tenzidy a odmašťující složky zajistí, že se vše bude lesknout a zároveň si nezničíte ruce ani zbytečně nezatížíte odpadní vodu. Vybírat můžete ze specifických pomocníků na úklid nebo sáhnout po univerzálním čistícím prostředku. Vše je přírodní a biologicky odbouratelné.

 • Svíčky a osvěžovače vzduchu

  Přírodní osvěžovače vzduchu a pokojové spreje jsou vhodné k osvěžení vnitřních prostorů, ale třeba i k navonění polštáře před spaním. Čistě přírodní složení plné pečlivě vybraných éterických olejů navozuje příjemnou atmosféru, uklidňuje nervy a povzbuzuje mysl. Milujete aroma lampy, ale nemůžete si doma zapálit svíčku, nebo máte malé děti a nechcete mít někde otevřený oheň? Pak je aroma difuzér - elektrická aroma lampa - přesně to, co vyřeší vaše dilema. Aroma difuzér kombinuje klasickou aromaterapii s moderní technologií a zvyšuje tak její účinnost. Tyto krásné designové kousky jsou na elektřinu, uvnitř mají nádobku s vodou, ze které kolem sebe šíří mlhu spolu s vaším éterickým olejem. Aroma difuzéry jsou skvělé do místností se suchým vzduchem, předchází podráždění očí a pnoucí pokožce na obličeji, čistí vzduch od bakterií a virů ve frekventovaných místnostech a neposledně jsou také krásným dárkem. Vytvořte si doma vlastní wellness a uvolněte s přírodními vůněmi.

 • Tašky a sáčky na potraviny

  Až si půjdete příště nakoupit do supermarketu, nezapomeňte si s sebou vzít zero waste ekologické tašky a sáčky na ovoce, zeleninu a pečivo. Jsou z obnovitelných materiálů a nezatěžují životní prostředí. Ekologické tašky a sáčky můžete používat pořád dokola a až bude potřeba, jednoduše je vyperete.


Nejprodávanější produkty v kategorii

Zobrazit další nejprodávanější Skrýt další nejprodávanějšína stránku
Zobrazeno 1 – 48 z 329 položek
Zobrazeno 1 – 48 z 329 položek