PROČ JE SOJOVÝ VOSK LEPŠÍ NEŽ BĚŽNÝ PARAFÍN?

PROČ JE SOJOVÝ VOSK LEPŠÍ NEŽ BĚŽNÝ PARAFÍN?

Když přijde na domácí pohodu, máloco má takový účinek jako zapálit si svíčku hřejivým světlem a nechat příjemnou vůní provonět celý byt. Trend sójových přírodních svíček se celkem útěšně rozrůstá. Proč tolik lidí zaujaly? Přinášíme vám ty nejdůležitější rozdíly mezi sójovým voskem a běžně používaným parafínem.

V čem je tedy sójový vosk lepší než běžný parafín?

Rostlinný původ = čistý zdravý produkt

Sójový vosk je rostlinného původu vyrobený ze sójového oleje. Pokud budete mít svíčku s označením BIO, bude se jednat o produkci sóji z ekologického zemědělství. Sójový olej je nenáročnou a dostupnou 100% přírodní surovinou, jejímž spálením se do ovzduší neuvolňují žádné toxiny a škodlivé látky pro dýchací ústrojí. 

Parafín není obnovitelným zdrojem, sójový vosk ano

Oproti používanému parafínu je sójový vosk lehce obnovitelný zdroj. Takový parafín je zcela závislý na ropné těžbě, kdežto sója se pěstuje běžně. Sójový vosk má ještě jednu ekologickou výhodu - je v přírodě rozložitelný. S jeho vyhozením si tak nemusíte dělat žádné starosti a to ani co se týče obalů. Ty jsou v drtivé většině ze skla. Sójové svíčky tak můžete používat bez výčitek svědomí vůči životnímu prostředí.

Sójový vosk hoří o 40 - 50% pomaleji → ušetříte

Sójový vosk hoří oproti parafínu o 40 - 50% pomaleji, takže na spotřebě ušetříte. Se všemi prospěšnými éterickými oleji a vůněmi si sójovou svíčku užijete mnohem déle.

Zadělanou skleničku umyjete po sójovém vosku snadněji

Máte rádi skleničky ze svíček pro další domácí využití? S běžným voskem se při čištění člověk docela nadře. Sójový vosk vymyjete mnohem snadněji bez nežádoucích zbytků nebo rizika poškrábání povrchu při dolování.

Vadí vám začouzené stěny? Sójová svíčka nešpiní 

Parafínová svíčka může obsahovat stopy chemikálií a toxinů, které se mohou při zapálení uvolňovat do ovzduší a my to někdy můžeme pozorovat jako černý kouř nad plamenem. Sójová svíčka vám nic takového neudělá. Její složení je čisté.

Koupí přírodní svíčky podpoříte malé výrobce s velkým srdcem 

Sójové svíčky většinou vyrábí malí lokální výrobci, kteří se rozhodli jít jinou cestou a nedrancovat ani přírodu, ani naše plíce. Koupí jejich svíčky podpoříte kromě sebe i dobrou věc.

Jste připraveni vyzkoušet něco nového a voňavého?

Připraveni vyzkoušet něco nového a voňavého?

100% přírodní sójová svíčka Plantes & Parfums z francouzské Provence na MilujuBIO

Svíčky Plantes & Parfumes jsou 100% přírodní z těch nejlepších esencí, které na francouzských polích můžete najít. Ćisté vůně těchto svíček si můžete užívat až 40 hodin bez jakýchkoliv obav o vaše zdraví. Obsahují pouze sojový vosk bez geneticky modifikovaných surovin a bavlněný knot. Vaše smysly potěší pravé vůně např. provensálské borovice, vysokohorské levandule nebo santalového dřeva. Potěchou jsou také krásné skleněné obaly svíček, které ještě mnohokrát v domácnosti využijete.

“Přírodní dámský parfém od Plantes and Parfums mi nahradil dlouholetý Calvin Klein” nezatajila nám zákaznice.

Jsme moc rádi, že vám přinášíme něco, co zlepší váš život, udělá vám radost a ještě na tom ušetříte. Toaletní vody Plantes & Parfums jsou přesně takové. Přírodní vůně, které nejsou divné, ale velmi příjemné a blízké evropskému nosu zvyklému na klasiku. Jejich kompozice jsou lehké a nepřeplácané, takže si opravdu užijete hlavní složku, podle které se vůně jmenuje. Zároveň vás tyto toaletní vody neotráví až přílišnou jednoduchostí, kde byste postrádali jakoukoliv hloubku. Jsou akorát a lehce si mezi nimi vyberete svého favorita. Plus za málo peněz zde dostanete hodně muziky.

A který přírodní dámský parfém nahradil u zákaznice Calvina Kleina? Marquise des dentelles od Plantes and Parfums!
Doporučené články

Zanechte odpověď

Všechna pole je nutné vyplnit

Kategorie

Oblíbené články

Tags Post

V této kategorii Vám poradí

Monika

Monika

+420 776 852 280

monika@milujubio.cz