NANO, ALE NE NANO: Jak to doopravdy je

NANO, ALE NE NANO: Jak to doopravdy je

Opalovací krémy s certifikátem BIO používají pouze dva „minerální“ filtry: Oxid titaničitý (TiO2) a oxid zinečnatý (ZnO). Tyto filtry jsou jedinými celosvětově povolenými filtry přírodního původu, u nichž byla ověřena jejich účinnost a bezpečnost.

Jedná se především o namleté slídy, nejčastěji o minerál zinek nebo titan. Proto se také můžete setkat s názvem minerální opalovací krémy. Přírodní opalovací krém tak funguje jako zrcadlo. Paprsek se od namleté slídy odrazí zpět a na kůži vůbec nedopadne, tzn. že odráží a rozptyluje sluneční záření od kůže. Tím pomáhá chránit pokožku před přímým pronikáním UV záření do buněk, což může způsobovat poškození DNA a jiné nežádoucí účinky, včetně popálenin a předčasného stárnutí kůže.

Jsou také šetrnější k životnímu prostředí, protože neobsahují chemické sloučeniny, které by se mohly uvolňovat do vody nebo korálových útesů a negativně ovlivňovat ekosystémy.

Aby byla potvrzena neškodnost oxidu titaničitého, provedla nezávislá laboratoř studii (Skin penetration study on Frantz cell – OECD Protocol 428).

Oficiální výsledky studie: ochranné filtry používané v přípravcích na opalování značky ALPHANOVA zůstávají na povrchu kůže a nepronikají kožní bariérou.

Ve vzorcích společnosti ALPHANOVA jsou minerální filtry jsou složeny pouze z přírodních molekul titanu spojených velmi pevně dohromady a tvoří velké
bloky tzv. agregáty.

Ve Francii je od 1. ledna 2022 na minerálních opalovacích krémech uvedeno označení [nano].

DŮVOD? Francouzské úřady v současné době používají novou techniku měření (MEB), která rozděluje agregáty, a měří vnitřní částice. Tato technika měření se v současné době používá pouze ve Francii, na evropské úrovni se používají jiné měřicí techniky.

Měření v Evropě: měřili jsme vnější (úplné a neoddělitelné agregáty za normálních podmínek používání opalovacího přípravku).

Měření ve Francii: měřili jsme vnitřní.

Mějte na paměti!
1 – Složení opalovacích přípravků se nijak nezměnilo.
2 – Změnila se francouzská technika měření.
3 – I když je na obalu uvedeno [nano], nedochází k průniku kůží (doloženo studií), takže není žádné riziko, že by se opalovací krémy nacházely uvnitř těla.

Přírodní opalovací krémy značky ALPHANOVA jsou:

✓ Dermatologicky testované
✓ Vhodné pro všechny typy pleti
✓ Pro celou rodinu - nabízí speciální řadu pro miminka
✓ Voděodolné
✓ Přírodní a bio složení
✓ Veganské
✓ Netestované na zvířatech
✓ Nabízí vysokou ochranu UVA/UVB
✓ Neznečišťují životní prostředí

Doporučené články

Zanechte odpověď

Všechna pole je nutné vyplnit

Kategorie

Oblíbené články

Poradíme vám

Monika

make-up a péče o pleť

+420 776 852 280

monika@milujubio.cz


Radim

pánská kosmetika, Urtekram, Flora Natura, koloidy, BioMat

+420 606 057 456

radim@milujubio.cz


Marcela

+420 606 057 455

info@milujubio.cz