Do lékárničky: Čistý aloe vera gel

Do lékárničky: Čistý aloe vera gel

Do lékárničky: Čistý aloe vera gel

 

Rostlinka aloe vera je známá svými hojivými účinky a ve formě gelu, který se používá na vnější použití, nahradí mnoho přípravků v lékárničce. Kromě řezných ran a odřených kolen totiž pomůže s hojením i bolestivých oparů či spálených zad!

 

Dánská BIO kosmetika Urtekram na aloe vera postavila většinu sortimentu – jako hlavní složku ji najdete v jejich šamponech, kondicionérech, ale i v pleťové péči nebo zubních pastách. Tahle zázračná rostlinka, které svědčí především teplé klima, je plná vody, což zjistíte, jakmile z ní kousek utrhnete. Šťáva, která se často nesprávně označuje za gel, se tak používá k hluboké hydrataci pleti, mimo jiné se však chlubí silnými protizánětlivými a antibakteriálními účinky.

 

Pokožka hlavy se tak začíná hojit, stejně jako různé vřídky na obličeji. Pokud však mluvíme o čistém aloe vera gelu na vnější použití, jenž Urtekram uvedl jako jednu z novinek, máme tu celou škálu využití:

 

  • Odřená kolena, říznutí, poranění pokožky – tady i malé množství aloe vera gelu okamžitě stahuje ránu a urychluje proces hojení.
  • Akné, boláčky – podobně jako s každou otevřenou ránou, i zde aloe vera začne hojit. A zároveň se postará, aby nedocházelo k přemnožení bakterií.
  • Opary, koutky – ač bychom doporučili buď čistou levanduli či tea tree, i aloe vera v lékárničce uleví bolesti. Ideálně jí mazat postižené místo několikrát denně.
  • Přesušené vlasy – vlasy zničené chlorem, slanou vodou či přímořským sluníčkem? Než běžet do drogerie pro kondicionér, naneste čistý gel do konečků vlasů, nechte chvilku působit a opláchněte. Vzpruha je viditelná okamžitě. Aloe vera gel však můžete použít i kdykoli během roku do vlasových masek a zábalů či jej vmasírovat do kořínků pro zdravý růst.
  • Suchá pleť, spálená kůže – aloe vera gel působí lehce chladivě, uleví tak i spálené kůži od sluníčka, kterou navíc dokáže skvěle a rychle zregenerovat.

 

A co pleť?

 

Čistý aloe vera gel lze samozřejmě použít v létě i místo denního krému. Vstřebává se rychle a lehce vyhlazuje pokožku, zvláště citlivé okolí očí. I přesto bychom blahodárné složení gelu doporučili podpořit směsí rostlinných a éterických olejů tak, aby vznikla emulze pleťového krému.

 

Malé balení využijí tak celé rodiny (nejen) během dobrodružného léta...

Zanechte odpověď

Všechna pole je nutné vyplnit

Kategorie

Oblíbené články

Tags Post