Do lékárničky: Čistý aloe vera gel

Do lékárničky: Čistý aloe vera gel

Do lékárničky: Čistý aloe vera gel

 

Rostlinka aloe vera je známá svými hojivými účinky a ve formě gelu, který se používá na vnější použití, nahradí mnoho přípravků v lékárničce. Kromě řezných ran a odřených kolen totiž pomůže s hojením i bolestivých oparů či spálených zad!

 

Dánská BIO kosmetika Urtekram na aloe vera postavila většinu sortimentu – jako hlavní složku ji najdete v jejich šamponech, kondicionérech, ale i v pleťové péči nebo zubních pastách. Tahle zázračná rostlinka, které svědčí především teplé klima, je plná vody, což zjistíte, jakmile z ní kousek utrhnete. Šťáva, která se často nesprávně označuje za gel, se tak používá k hluboké hydrataci pleti, mimo jiné se však chlubí silnými protizánětlivými a antibakteriálními účinky.

 

Pokožka hlavy se tak začíná hojit, stejně jako různé vřídky na obličeji. Pokud však mluvíme o čistém aloe vera gelu na vnější použití, jenž Urtekram uvedl jako jednu z novinek, máme tu celou škálu využití:

 

  • Odřená kolena, říznutí, poranění pokožky – tady i malé množství aloe vera gelu okamžitě stahuje ránu a urychluje proces hojení.
  • Akné, boláčky – podobně jako s každou otevřenou ránou, i zde aloe vera začne hojit. A zároveň se postará, aby nedocházelo k přemnožení bakterií.
  • Opary, koutky – ač bychom doporučili buď čistou levanduli či tea tree, i aloe vera v lékárničce uleví bolesti. Ideálně jí mazat postižené místo několikrát denně.
  • Přesušené vlasy – vlasy zničené chlorem, slanou vodou či přímořským sluníčkem? Než běžet do drogerie pro kondicionér, naneste čistý gel do konečků vlasů, nechte chvilku působit a opláchněte. Vzpruha je viditelná okamžitě. Aloe vera gel však můžete použít i kdykoli během roku do vlasových masek a zábalů či jej vmasírovat do kořínků pro zdravý růst.
  • Suchá pleť, spálená kůže – aloe vera gel působí lehce chladivě, uleví tak i spálené kůži od sluníčka, kterou navíc dokáže skvěle a rychle zregenerovat.

 

A co pleť?

 

Čistý aloe vera gel lze samozřejmě použít v létě i místo denního krému. Vstřebává se rychle a lehce vyhlazuje pokožku, zvláště citlivé okolí očí. I přesto bychom blahodárné složení gelu doporučili podpořit směsí rostlinných a éterických olejů tak, aby vznikla emulze pleťového krému.

 

Malé balení využijí tak celé rodiny (nejen) během dobrodružného léta...

Doporučené články

Zanechte odpověď

Všechna pole je nutné vyplnit

Kategorie

Oblíbené články

Tags Post