Testujeme novinku - tuhý šampon, kondicionér, a intimní mýdlo značky Gift

Testujeme novinku - tuhý šampon, kondicionér, a intimní mýdlo značky Gift

Tři tuhá mýdla v koupelně a je vystaráno. Opravdu?

Když jsem dostala možnost vyzkoušet tři tuhá mýdla od značky Gift, dost se mi to zrovna hodilo. Byla jsem v přípravách na velkou cestu, takže jsem uvítala jakékoliv přírodní, zero waste, lehké a skladné funkční produkty vhodné na cestování. Gift je navíc poměrně zajímavým výrobcem přírodních dámských vložek, byla jsem proto zvědavá, jestli i v jejich kosmetice najdu něco specifického a chytrého, jako je třeba turmalínové jádro v jejich vložkách. A nemýlila jsem se. Gift se vytasili s vlasovou, intimní i pleťovou péčí. Na paškál jsem si vzala tuhý šampon, kondicionér a intimní mýdlo. Jaké to s nimi bylo?

 

Gift tuhá mýdla překvapily praktičností

Při vybírání jsem se hned jsem se ušklíbla, protože jsem očekávala, že budu mít potíže v koupelně od sebe mýdla rozlišit, až budou krabičky v trapu a mýdla značně použitá. První nakouknutí do krabiček mi však vytvořilo úsměv na tváři. Výrobce byl totiž neočekávaně chytrý. Každé mýdlo má trochu jinou barvu, tvar a strukturu, takže se vám nestane, že byste něco zmotali. Tak např. tuhé šampóny jsou kulaté a placaté s viditelnou strukturou a barvou po bylince, kterou obsahují. Naproti tomu kondicionéry tvarem připomínají puk na hokej, jsou robustnější a čistě bílé. Navíc je na nich vyražený nápis, že jde o kondicionér. Ten se sice časem asi ohobluje, nicméně je poměrně hluboký, takže vám chvíli vydrží. Začátek byl tedy slibný. Praktičnost nebyla při výrobě vynechána.

 

Zero waste obal. A s krásným motivem

Všechny kosmetické výrobky Gift jsou zabalené v krásné papírové krabičce s pastelovými barvami a květinovými vzory, dámské něžné a citlivé oko bude tedy potěšeno, občas na to výrobci totiž zapomínají. Tato krabička se dá v pohodě používat i na cestování, když to mýdlo necháte alespoň trochu oschnout a nehodíte ho tam úplně zmáčené, funguje to dostatečně. Uvnitř najdete rovnou mýdlo, není zabalené v žádném dalším plastovém sáčku. Šampón i kondicionér mají velikost tak akorát do dlaně a jsou kulaté. Dobře se drží, z rukou mi nevypadly ani po namydlení. Možná jedině kondicionér je pro mou ruku malinko větší. Ostatní mýdla jsou hranatá, velká a dají se rozkrojit vejpůl.

 

Tuhý šampón s patchouli a may chang

Šampón s patchouli má lehce béžovou barvu s tmavšími flíčky. Struktura je mírně hrbolatá, ale opravdu jemně, nezůstanou vám v ruce žádné kusy bylinek. Funguje to spíše jako dobrý rozlišovák od ostatních produktů. Vůně je spojení mechovitého a zemitého pačuli s may chang, což je všemi tak oblíbená svěží a citrusová litsea cubeba. Po umytí voní vlasy jen neznatelně.

 

Teď asi nejpalčivější otázka - jak myje?

Tuhé šampóny používám posledních pár let, takže

srovnání mám. Některé jsou hodně voskové, některé vůbec nepění a některé pění až moc, že zase trpí pokožka hlavy. Neočekávala jsem žádný zázrak a tak mě velice potěšilo, když jsem zjistila, že šampón myje prostě dobře. Napěnil tak akorát, vlasy byly po umytí měkké a hebké, což není vždycky to, co já hledám. Nevadí mi mít hrubé a pevné vlasy, lépe se s nimi pracuje, spíše mě naštve, když mi konvenční šampón smyje z vlasů úplně všechno a já mám pak na hlavě nepoužitelné křehké chmýří. Vlasy po tomhle šampónu byly tak akorát. Neměla jsem ani přesušenou svědivou pokožku hlavy, ani hrubé nebo příliš měkké vlasy.

 

Suma sumárum - dobrý a příjemný.

Osobně mě ve složení šampónu potěšil kokosový olej. Víte proč? Kokosák je asi nejrozšířenější surovina v přírodní kosmetice, nicméně nikdo už moc neví, že na vlasy je ze všech olejů nejlepší právě on. Jako jediný díky svému složení dokáže vlasy skutečně regenerovat a uhlazovat, takže vypadají mnohem zdravěji. Další zajímavostí je přítomnost epsomské soli, která vlasy vyživuje a posiluje.

 

Tuhý kondicionér s heřmánkem a měsíčkem. Jde to vůbec?

Jak může tuhý kondicionér fungovat? Běželo mi hlavou, když jsem se na tu tuhou kostku dívala. Měla jsem prostě v hlavě vždycky jen představu plastové piksly s tekutým obsahem, tak mi to mozek nechtěl úplně zpracovat. Kondicionér po namočení vůbec nepění, jen začne lehce klouzat. Mýdlem jednoduše po vlasech přejíždíte. Trochu jsem nevěděla, jak moc a jak dlouho to mám dělat, tak jsem se chvilku snažila, a pak to nechala plavat. Když jsem si kondicionér z vlasů smývala, překvapilo mě, jak jsou vlasy na omak hlaďoučké. Nebyla jsem si však jistá, jestli je nebudu mít po umytí někde trochu zmaštěné. To se však nestalo, vlasy byly měkké bez mastných pramenů. Kondicionér bych označila jako středně účinný, kdo je zvyklý na opravdu hutné výživné kondicionéry pro suché či hodně poškozené vlasy, nemusel by mu tento stačit. Na jemné či normální vlasy však funguje dostatečně a na cestování je k nezaplacení.

 

Intimní mýdlo schovává poklad - ocet

Mýdlo na mytí intimních míst je dvakrát tak velké než je šampón a kondicionér, a navíc je hranaté. Já jsem si ho tedy rozřízla na dvě poloviny. Bohatě to totiž stačí na hodně dlouhou dobu. Druhou půlku si můžete schovat nebo ji někomu darovat. Intimní mýdlo je určené na každodenní očistu dámských intimních partií. Tady závisí především na správném pH a antibakteriálních účincích. Dobré intimní mýdlo dokáže totiž snadno předejít začínajícím potížím. Co mě tady mile překvapilo, byl jablečný ocet ve složení. Ocet je totiž tajnou zbraní při potížích typu mykóza, svědění apod. Ocet je silně antibakteriální a v intimní oblasti působí skvěle. Stačí malý oplach octem naředěným vodou a budete si cítit jako znovuzrozené. Kdo má intimní partie velice citlivé na jakékoliv vychýlení ze správné hladiny pH, nemusí mu toto mýdlo vždy plně vyhovovat.

 

Tři tuhá mýdla a máte vystaráno. Opravdu

Kdybych to měla nějak shrnout, z šampónem jsem spokojená maximálně. Funguje skvěle, vlasy jsou pěkné, pokožka bez lupů a balení? Toto malé mýdlo vám skutečně vydrží věky. Naposledy jsem měla takovou kostku celý rok a ani jsem ji nedopotřebovala. Když si představím, kolik u toho ušetřím plastových obalů, opravdu mě to uspokojuje. Tady navíc ani netrpí moje kosmetické standardy. S výsledky jsem byla spokojená. Kondicionér je tak akorát na běžné střední ošetření. Při cestování je úplně dostačující a dokonalý. V koupelně bych ho dlouhodobě doplnila pár přípravky navíc, neb moje suché vlasy si to jednoduše žádají. A intimní mýdlo? Oceňuji přítomnost octu. Denně doma bych ho asi nepoužívala kvůli pH, ale jako zero waste cestovní varianta se mi velice zamlouvá a svoji službu plní velice dobře. Že jste tuhá mýdla v péči o tělo nikdy nezkoušeli? Nemusíte se ničeho bát. Tyto produkty jsou - mimo jiné - cenově opravdu vstřícné a univerzální.

Vaše Bára

Doporučené články

Zanechte odpověď

Všechna pole je nutné vyplnit

Kategorie

Oblíbené články

Tags Post