Jak dostat z pleťové masky maximum

Jak dostat z pleťové masky maximum

Ty z nás, které pleťové masky používají, dobře ví, jak moc dokážou s kvalitou pleti zamávat a rozhodně si je ze své pečující rutiny už nenechají vzít pod žádnou záminkou nedostatku času nebo zbytečnosti tohoto kroku. Možná vás ta myšlenka láká a možná jste už pár pleťových masek zkusili, ale nějak jste se v tom nenašly nebo to prostě nezafungovalo. Trochu vám to ulehčíme, vysvětlíme a dáme tipy, jak ze své pleťové masky vytáhnout maximum, protože i my jsme se potom hodně divili.

Na začátek - co s pocitem, že vás pleťová maska spíše ucpe a upatlá

Dokud jsem nevěděla, jak pleť funguje, taky jsem pleťové masky nepoužívala a měla z toho spíše smíšené pocity s tím, že tenhle produkt nechápu. Chceme mít pleť čistou a hladkou a místo toho si máme na obličej dát něco hutného, co jde navíc blbě smýt. No, pokud to máte taky tak, vrhneme se rovnou na to, co s tou pletí udělat, aby se všechny ty dobroty vsákly tam, kde mají být. Dovnitř.

Většinou nám totiž připadá, že nám produkt zůstává nepříjemně na povrchu pleti, leskneme se, občas se nám ucpe nějaký pór a vůbec máme dojem, že pokožka nemůže dýchat. Vaše pocity jsou naprosto správné. Pleť k vám vysílá jasný signál, že potřebuje uvolnit. Pokud chceme pleť hloubkově vyživovat, nebo čistit, musíme mít cesty, kudy se látky vstřebávají, volné. Základním kamenem úrazu u používání pleťových masek je totiž v první řadě nedostatečná připravenost naší pokožky.

Svrchní vrstva pokožky chrání. Prvně je třeba ji obnovit

Zde všechno začíná a končí. Na povrchu naší pleti. První vrstva - epidermis - je sestavená z rohových buněk, které na kůži tvoří jakýsi štít. Tyto buňky stárnou, olupují se a mění, aby se zachovala správná funkčnost. Asi bych to přirovnala k malbě na starou zeď. Všichni jsme si alespoň jednou v životě zkusili, jaké to je snažit se krásně namalovat zeď, která má na sobě x starých vrstev a nátěrů. Barva nedrží, loupe se, dělá šmouhy. S pletí je to dost stejná záležitost… Pokud pokožce nepomáháme pravidelně odstraňovat starou vrstvu buněk, těžko můžeme čekat, že bude čistá, hladká, pěkná a všechno hezky chytne. Co tedy dělat?

První případ - začínám a zatím jsem nic moc ohledně pleti neřešila

Ty z vás, které se s používáním pleťových masek teprve seznamují, a za večerní čištění pleti považují setření řasenky hydrofilním olejem a následné opláchnutí obličeje vodou, potřebují pleť dostatečně uvolnit, aby mělo vůbec cenu pleťovou masku použít a vy jste jenom neobohacovaly odpadní vody. Rozhodně sáhněte po peelingu. Je to ta nejefektivnější a nejrychlejší cesta, jak pleť připravit na příjem víceméně čehokoliv. Že doma nic nemáte? A kávu pijete? Kávová sedlina je jednou z nejlepších surovin na výrobu peelingu. Částečky jsoutak akorát, abyste neměly pleť podrážděnou, a zároveň dobře čistí. Navíc obsažený kofein pleť rozjasní a probudí k životu.Jak na to? Jednoduše smíchejte lžičku odpadu z kávy s trochou medu nebo jakéhokoliv oleje (či pleťového mýdla), a jemnými krouživými pohyby pleť čistěte, až budete mít dobrý pocit. Zbytek smyjte vodou a potom ještě setřete navlhčeným teplým ručníkem, abyste dostaly dolů i všechen med a olej.

Druhý případ - o pleť se docela starám, ale mám citlivou pleť

Ty z vás, které o pleť pečují a už trochu ví, co a jak, a navíc si nejsou jisté použitím peelingu, můžou využít výhod napařování obličeje. Dejte si do obyčejného rendlíku vodu a přiveďte ji k varu. Můžete přidat sušené bylinky (jestli nemáte, jednoduše nasypte do vody váš oblíbený bylinkový čaj), přikápnout vhodný éterický olej (třeba grep, který čistí, nebo levanduli, která zklidňuje, či rozmarýn, který prokrvuje), nebo přilít trochu květového hydrolátu. Nahněte se obličejem ve vhodné vzdálenosti nad horkou vodu (již staženou ze sporáku) a přehoďte si přes hlavu ručník. Tento postup můžete zopakovat dvakrát po sobě. Uvidíte, že pleť bude mít krásně otevřené póry a hezkou barvu.

Jakou pleťovou masku si mám vybrat?

Na trhu existují vždy dva druhy pleťových masek - takové, které čistí, a ty, které vyživují. Vždycky. Pokud vybíráme pleťovou masku, je dobré zvážit aktuální potřeby své pleti. Máme pocit ucpaných pórů, hrbolatou pleť, více se mastíte nebo máte před menstruací? Sáhněte po čistící masce. Je vaše pleť spíše suchá, mdlá, matná, bez jasu a barvy? Sáhněte po masce výživné. Čistící maska čistí zanesené póry, zmírňuje projevy akné a záněty. Maska výživná naopak do pleti dodává vše, co jí může chybět. Ideální je mít doma oba druhy takovýchto masek a střídat je. Super tip - můžete je použít i za sebou. Nejdřív čistěte, pak vyživujte, pro maximální spokojenost z výsledku.

Čistící maska s jílem a šalvějí - pečující maska GRN Pure

Kombinace jílu, mořské soli, šalvěje a hydrolátu z ječmene je skvělým výběrem ve chvíli, kdy potřebujeme především pleť vyčistit. Jíl vytahuje z pórů přebytečnou mastnotu a nečistoty, mořská sůl dezinfikuje, extrakt ze šalvěje zmírňuje záněty a hydrolát z ječmene pomáhá pleť rozproudit a uvolnit. Masku nenechávejte na obličeji zaschnout do krusty, občas pleť navlhčete vodou nebo přestříkejte. Je to z toho důvodu, aby vám jíl z pleti zbytečně nevytahoval i vodu, hydrataci je třeba v pokožce zachovat. Maska se celá beze zbytku smývá. Je vhodná pro pleť mastnější, smíšenou nebo nečistou s ucpanými póry.

Vyživující maska s medem a konopným oleje - vyživující maska GRN Essential

Tato maska je výborným pomocníkem ve chvíli, kdy naší pleti chybí život, je taková nijaká. Maska hydratuje a vyživuje suchou pleť díky medu, který obsahuje velké množství minerálů, konopnému oleji, který zmírňuje začervenání, včelímu vosku, který pomáhá obnovit ochrannou vrstvu na pleti, a také díky výtažku z granátové jablka, které je výjimečným pomocníkem pro pleť s vráskami. Maska se nanáší v tlustší vrstvě a nechává se vstřebat. Masku po 10 až 15 minutách smyjte vlažnou vodou. Je vhodná pro pleť normální, dehydratovanou a suchou.

Krémová maska  proti vráskám GRN Rich

Zralá pleť má větší potřeby a proto jsou také masky pro zralou pleť mnohem bohatší na všelijaké zajímavé složky. Tato maska především pleť obnovuje a vyživuje pomocí mandlového, hroznového, olivového a rakytníkového oleje. Obsažený extrakt z borůvky dodává pleti potřebné antioxidanty, které ji chrání před negativními účinky vnějšího prostředí, a troška šalvěje pomůže zmírnit zánět občasných pupínků, které se mohou objevit. Masku nechte dostatečně vsáknout a poté opláchněte. Díky přírodnímu složení je vhodná i pro mladší ročníky, pokud mají pleť značně “podvyživenou” a náročnou.

Jak často používat pleťovou masku?

Ideální je použít pleťovou masku - jakoukoliv - jednou až dvakrát do týdne. Pleťové masky obsahují větší koncentraci složek než naše denní a noční krémy. Pokud je pravidelně zahrnete do svých osobních zkrášlujících rituálů, bude to na kvalitě pleti vidět.


Doporučené články

Zanechte odpověď

Všechna pole je nutné vyplnit

Kategorie

Oblíbené články

Poradíme vám

Monika

make-up a péče o pleť

+420 776 852 280

monika@milujubio.cz


Radim

pánská kosmetika, Urtekram, Flora Natura, koloidy, BioMat

+420 606 057 456

radim@milujubio.cz


Marcela

+420 606 057 455

info@milujubio.cz