Jak nemít na hlavě z vlasů chumel?

Jak nemít na hlavě z vlasů chumel?

Napadlo by vás, že si nemyjete vlasy správně? Ne? To nevadí, mě taky ne. Každý večer se těšíme do sprchy, až ze sebe spláchneme den a pořádně se uvolníme, takže by leckoho nenapadlo, že právě tam - v domácích lázních - kam mají veškeré rušící vlivy vstup zakázán, pácháme vraždu na našich vlasech, které chceme mít přece lesklé a bohaté jako hedvábný závoj. Jako v té reklamě, která nás každý večer ruší při oblíbeném seriálu. Jak se to dělalo dřív. Pořádně namydlit a vydrbat! Taky si to některá z vás pamatuje? Živě se mi vybavuje jeden mycí večer u babičky, když jsme jako malí seděli ve vaně a měli se umýt. Nevím, jak mi to šlo, ale vysvětlení, že vlasy si mám pořádně vydrbat a namydlit, až z toho bude jedna šlehačková koudel, si vybavuju dodnes. Jako malí nemáte důvod nevěřit lidem, kteří se denně snaží vás různými způsoby udržet při životě, takže spoustu věcí vezmete jako fakt.

Navíc, když jde o krásu! Tady každé zpoždění ztrácí něco na srandě. Co je teda ve většině koupelen při mytí vlasů špatně?

Vlasy se nemyjí celé, ale pouze kořínky

Takhle napoprvé to zní značně podezřele, co? Má to však svou logiku. Těžko říct, proč máme tendenci dát si do dlaní šampon, naklonit hlavu na stranu a pořádně mezi dlaněmi promnout konečky. Možná máme pocit, že ty delší konce jsou tak nějak náchylnější se někde otřít, takže pro svůj lepší pocit je chceme řádně vydrhnout. Když si pak během dlouhé chvíle v práci ty svoje milované kadeře prohlížíme, štve nás, že ty konečky jsou zas roztřepené a suché, že se nám nechce ke kadeřnici jít cokoliv krátit a že se cestou domů stavíme pro nějaký ten zázrak v drogerii, který třeba něco udělá.

Pravidlo první, konce a délky vlasů se nemyjí!

Jak to? Bohatě totiž stačí, když po nich voda s šamponem pouze sklouzne. Konečky vlasů se samy o sobě nemají jak mastit, jsou tak zcela závislé na vaší péči. Zbytečným šamponováním jim jenom ubíráte na vláze a pevnosti. To, co potřebuje pravidelně mít, jsou kořínky vlasů, které se přirozeně mastí a kde se i přirozeně odlupuje kůže. Nanášejte proto šampón pouze na pokožku hlavy a konečků si v této fázi mytí vůbec nevšímejte.

Kam s kondicionérem?

Už tušíte, že když si do dlaně vymáčknete bohaté množství kondicionéru a pak si ho nanesete na hlavu, že to není dobře? Bingo! Kondicionér patří především konečkům a délkám, aby zůstaly pěkné a vcelku. Hlava se vám za pár dní zmastí sama, té opravdu pomáhat nemusíte. Jestli nechcete mít zacuchané vlasy, tak jim s tím cucháním nepomáhejte. Vlasy bychom si měli na mytí připravit pořádným rozčesáním, abychom nikde neměli žádné cucky. Stejný pozor si pak dáváme při mytí. Omezte jakékoliv zuřivé pohyby rukou ze strany na stranu a zezadu dopředu pro váš osobní pocit maximální čistoty, vlasy vám za takové zacházení vděčné nebudou. Jemně pomocí šamponu masírujte pokožku hlavy pouze konečky prstů a zbytek vlasů nechte volně splývat a nijak je nešmodrchejte. Účinný šampón, co dobře čistí a pění? Nemusí být nejlepší. 

Pokud máte po umytí vlasů potíže s tím, že jsou hrozně papírové bez jakékoliv pevnosti a schopnosti držet tvar nebo neelektrizovat, možná jsou na vině sulfáty. Dnes už je to téměř sprosté slovo, my zastáváme názor, že pokud je někdo s produktem spokojený, je vše v pořádku. Sulfáty jsou jednoduše řečeno hodně účinná čistidla. Někdy se to hodí, v případě pokožky a vlasů bychom spíše mohli říct, že to přináší nežádoucí efekty - velké vysušení a jejich malá pevnost. Jestli trpíte na podobné potíže, poohlédněte se po šamponu s glutamáty nebo glukosidy. Zní to divně, ale jsou to mycí složky vyrobené z cukrů, které jsou extra šetrné, takže zbytečně vlasy neoslabují.

Chodíte spát s rozpuštěnými vlasy?

Ajajaj, tohle by měla být první změna, kterou uděláte. Já vím, myslíme si, že po celodenním teroru v culíku si vlasy taky potřebují odpočinout a tak jim na noc necháme úplnou svobodu. Napadlo by vás, že to může být pro kvalitu vlasů úplně špatně? Během noci si totiž na vlasech ležíme, různě se převalujeme, vlasy přehazujeme, třeme o polštář a vysoušíme. Nedivte se, že se pak nedají rozčesat a vypadají děsně. Dalším culíkem jim ovšem taky nepomůžete. Udělejte si volnější cop nebo si vlasy připněte skřipcem na temeno hlavy a je to. Ráno nebudete mít žádné cucky a i ty konečky budou za nějaký čas vypadat líp. No co říkáte, nestojí těch pár úprav ve zvycích za to?


Doporučené články

Zanechte odpověď

Všechna pole je nutné vyplnit

Kategorie

Oblíbené články

Tags Post