7 důvodů proč mít čistá játra

7 důvodů proč mít čistá játra

Možná si myslíte, že jsou vaše játra v pořádku a že s nimi nic nemáte. Možná jo a možná taky ne. Trik je v tom, že játra jsou natolik důležitá, že veškeré problémy posílají jinam, aby se udrželi v rovnováze. Podívejte se s námi, které orgány a tělesné systémy mohou odnášet špatnou jaterní funkci a kde se jejich pročištění a harmonie nejvíce projeví. Teď na jaře je totiž ten nejlepší čas se játrům věnovat. Budou vás poslouchat více než v jiných částech roku.

Jaké jsou benefity zdravých jater?

1) Menší zimomřivost

Játra jsou významným tělesným termoregulátorem, takže pokud je někdo neustále zmrzlý jak fík, nebo se naopak značně přehřívá, může nějaká ta jaterní kúra pomoci k větší tepelné stabilitě.

2) Stop bolesti a plynatosti po jídle

Koho po jídle bolí břicho a trpí plynatostí, má špatně fungující trávicí orgány. Lepší, než nejíst nebo se u toho kroutit, je si trávicí orgány pročistit a moci se bez obav zase s lehkostí najíst.

3) Více energie

Zanešená játra mají vliv na množství energie, kterou disponujeme. Jejich nedostatečná funkce přináší únavu a vyčerpání.

4) Hezčí pokožka - zmírnění akné, lupů a ekzému

Ano, i tady mají játra svůj značný vliv. Kvalita kůže, akné, vyrážky, lupy nebo ekzémy mají z velké míry původ v ucpaných játrech. Tady to může být někdy s nápravou na delší dobu, ale výsledek stojí za to.

5) Dostatečná menstruace

Játra také souvisí s množstvím krve v organismu a u žen i s menstruací. Pokud se menstruace nedostavuje nebo je slabá, může být jednou z příčin vyčerpaný organismus a churavá játra.

6) Lepší zrak

Tradiční čínská medicína rozděluje orgány na řídící a vedlejší, přičemž každý řídící orgán má na starosti jeden smysl. Játrům patří zrak. Žluté bělmo ukazuje na žloutenku, kolísavá kvalita zraku zase na špatnou funkci krevního cukru. Oboje řídí právě játra. Jejich vyladěním se tak mohou zmírnit i některé potíže se zrakem.

7) Dobrá nálada

Nic platné, emoce nejsou ignorovatelnou částí našeho zdraví. Dlouhodobá nepohoda, špatná situace a nastřádané emoce se vždycky na našem těle dřív nebo později někde projeví. Na játrech se projevuje v podobě nekontrolovatelného hněvu a vzteku především narušování našich hranic, nespravedlnost, závislosti nebo žití v programech, které nám už nevyhovují. Jistě si také vybavíte český příměr “žlučovitý člověk”...

Vyčistěte si játra bylinami Flora Natura

100% přírodní doplňky stravy od francouzské Flora Natura jsou praktické ampule s extraktem o účinnosti až 2000 mg na jednu dávku. Jejich užívání je jednoduché - ampuli pouze rozpustíte ve sklenici s vodou.

Mezi jejich jednodruhovými bylinami najdete mnoho na podporu celkového zdraví včetně jater a žlučníku. Pojďme se podívat, které z nich teď na jaře můžeme použít.

Ostropestřec je číslem 1 při čištění i regeneraci

Flora Natura Flora Natura Ostropestřec Mariánský 20 * 15mlOstropestřec je číslem 1, když vybíráme vhodnou bylinku na játra. Pomáhá se všemi onemocněními jater i žlučníku a má dobrý vliv i na další neduhy trávicího systému. Ostropestřec je skvělý jak pro detoxikaci, tak pro regeneraci jater.

Pampelišku při zánětech trávicího ústrojí

Flora Natura Pampeliška BIO 20 * 15mlPampeliška je skvělá, když nás trápí záněty trávicího ústrojí. Má navíc močopudné účinky a podporuje tvorbu žaludečních šťáv. Pampeliška se používá hlavně tehdy, když potřebujeme pomalá a stagnující játra rozpohybovat.

Artyčok při nechutenství a špatné hladině krevního cukru

Flora Natura Artyčok BIO 20 * 15mlArtyčok je zelenina, která svým vzhledem velmi připomíná bodlák - ostropestřec. Tato rostlina nám skvěle poslouží pro lepší trávení tuků, také podporuje tvorbu žluči. Artyčok se doporučuje při potížích trávicího traktu, při nechutenství i špatné hladině krevního cukru.

Rabanon? Žlučníkové kameny!

Flora Natura Rabanon - černá ředkev BIO 20 * 15mlČerná ředkev, neboli rabanon, je rostlina pocházející především z Indie a Thajska. V lidovém léčitelství je oblíbeným pomocníkem při žlučníkových kamenech a žlučníkových potížích obecně. Působí antimikrobiálně a dokáže také rozpouštět hlen při kašli.

Zemědým výrazně zlepšuje stav kůže

Flora Natura Flora Natura Zemědým lékařský BIO 20 * 15mlA zemědým? Je nenápadná bylinka, kterou byste si spletli s nudným plevelem. Má však skvělé detoxikační vlastnosti. Čistí krev, pomáhá při akné, vyrážkách a dalších onemocněních kůže. Zemědým podporuje vylučování žluči a má dobrý vliv na červené krvinky.

Pokud byste si nevybrali z jednodruhových bylinek, Flora Natura také nabízí směsi vybraných bylin, které jsou cílené přímo na játra

Už máte vybranou nejvhodnější jaterní bylinku? Na našem e-shopu vám rádi poradíme!

Doporučené články

Zanechte odpověď

Všechna pole je nutné vyplnit

Kategorie

Oblíbené články

Poradíme vám

Monika

make-up a péče o pleť

+420 776 852 280

monika@milujubio.cz


Radim

pánská kosmetika, Urtekram, Flora Natura, koloidy, BioMat

+420 606 057 456

radim@milujubio.cz


Marcela

+420 606 057 455

info@milujubio.cz